Szczęście było blisko. Minimalna porażka Polaków

Autor: | Zdjęcie: Fot. Tomasz Miecznik

Szczęście było blisko. Minimalna porażka Polaków - Zdjęcie główne

foto Fot. Tomasz Miecznik

Sport W drugim meczu mistrzostw świata w piłce ręcznej reprezentacja Polski po świetnym meczu uległa faworyzowanej Hiszpanii 26:27 (11:14). Świetny mecz rozegrał bramkarz Wisły Płock Adam Morawski.

Dwa dni wcześniej w tej grupie Polska pokonała Tunezję, a Hiszpania zremisowała z Brazylią. W niedzielnym pojedynku zdecydowanym faworytem byli mistrzowie Europy. Ale biało- czerwoni ani przez moment nie odpuszczali.

Po wyrównanym początku Hiszpanie odskoczyli na 4:2, a później na 8:6. W polskiej bramce rewelacyjnie spisywał się Morawski, ale Polacy popełniali sporo błędów, pojawiły się straty piłki. Ale ambicja i determinacja sprawiły, że rywal wciąż był w zasięgu. Dopiero przy stanie 8:8 Hiszpanie zdołali odskoczyć, pierwsza połowa zakończyła się ich prowadzeniem 14:11.

W drugiej połowie po kilku minutach zrobiło się już 18:13 i wydawało się, że emocje opadły. Ale wówczas nastąpił fantastyczny okres gry ekipy trenera Patryka Rombla. W bramce znów szalał Morawski. Oszołomieni rywale nie mogli uwierzyć, że w 43. minucie Polska wyszła na prowadzenie 20:19!

Hiszpanie opanowali jednak sytuację, zaczęli grać bardzo dokładnie, wyszli na dwubramkowe prowadzenie. W ostatniej minucie kontaktową bramkę zdobył Michał Olejniczak, ale rywale umiejętnie "kradli" czas i zdołali wygrać 27:26.

Pozostał niedosyt, bo punkt, a nawet wygrana z doskonałym rywalem były dosłownie o włos. Kadra pokazała, że ma potencjał na walkę o punkty z każdym rywalem.

W innym meczu Brazylia zremisowała z Tunezją 32:32 (16:20). Brazylijczycy będą rywalem Polski w ostatnim, bardzo ważnym meczu grupowym (wtorek 19 stycznia, godz. 20.30). Do dalszej fazy awansują trzy drużyny.

Polska – Hiszpania 26:27 (11:14)

Polska: Morawski, Wyszomirski– Olejniczak 3, Krajewski, Walczak 1, Sićko 6, Majdziński 3, Czuwara 1, Pilitowski,  Moryto 5, Daszek, M. Gębala 3, Przybylski 2, Dawydzik, T. Gębala 2, Chrapkowski. Kary 12 min.

Hiszpania: Perez de Vargas, Corrales – Maqueda 1, Fernandez 5, Entrerrios 5, A. Dujszebajew 2, Sarmiento, Sole 2, Figueras 2, Canellas 1, Morros, Gomez 2, Arino, Guardiola, Marchan 2, D. Dujszebajew 5. Kary 4 min.