Poszli za ciosem. Kolejne zwycięstwo siatkarzy z Płocka

Autor: | Zdjęcie: Fot. Volley Płock

Poszli za ciosem. Kolejne zwycięstwo siatkarzy z Płocka - Zdjęcie główne

foto Fot. Volley Płock

Sport Trzeci mecz z rzędu za trzy punkty wygrali zawodnicy MUKS Volley Płock, rywalizujący w trzeciej lidze siatkówki. Tym razem pokonali w Płocku ekipę MKS MDK Warszawa 3:1 (25:16, 23:25, 26:24, 26:24).

W 10. kolejce ligi doszło do rewanżu za mecz inaugurujący rozgrywki 2020/2021. W Warszawie płocczanie wygrali po bardzo zaciętej walce 3:2.

Sobotni mecz w grali Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku także był bardzo zacięty. Poza pierwszym setem, w którym Volley, wzmocniony od tygodnia byłym zawodnikiem zespołów Plusligowych Pawłem Mikołajczakiem, wygrał gładko do 16.

Od tej chwili zaczęły się schody, bo zespół z Warszawy zaczął grać zdecydowanie lepiej. Na parkiecie trwała zażarta walka o każdy punkt, żadna z drużyn nie mogła wypracować znaczącej przewagi.

Niestety, w końcówce drugiej partii minimalnie dokładniejsi byli goście i to MDK wygrał seta do 23. Podobna walka trwała w trzecim i czwartym secie, ale w tych partiach po emocjonujących końcówkach to gospodarze wygrali na przewagi, dwa razy do 24! Wygrana 3:1 i bardzo cenne trzy punkty stały się faktem.

Volley awansował na piąte miejsce w tabeli. Prowadzi Len Żyrardów przez Trójką Kobyłka i Iskrą Warszawa.

Teraz zespół z Płocka czeka przerwa świąteczno - noworoczna. Kolejny mecz zaplanowano 9 stycznia 2021 r., gdy podopieczni trenera Jerzego Chęcińskiego na własnym boisku podejmą czwarte w tabeli Zawkrze Mława.

Natomiast grający w czwartej lidze inny zespół z Płocka - KPS - zajmuje czwarte miejsce w tabeli.

MUKS Volley Płock - MKS MDK Warszawa 3:1 (25:16, 23:25, 26:24, 26:24)