Obudzili się po kwadransie. Nafciarze wygrali w Mielcu

Autor: | Zdjęcie: Fot. Tomasz Miecznik

Obudzili się po kwadransie. Nafciarze wygrali w Mielcu - Zdjęcie główne

foto Fot. Tomasz Miecznik

Sport W ostatnim meczu w tym roku kalendarzowym piłkarze ręczni ORLEN Wisły Płock pokonali na wyjeździe Stal Mielec 28:18 (15:8), a najskuteczniejszy był Niko Mindegia.

Zespół z Płocka rozpoczął środowy mecz w ustawieniu wyjściowym: Morawski – Czapliński, Dutra (atak), Mindegia (atak), Daszek, Krajewski, Serdio (atak), Stenmalm (obrona), Terzić (obrona). Nafciarze zaczęli od 2:0, ale później byli bardzo nieskuteczni i po niespełna kwadransie to Stal prowadziła 5:4. Okazało się, że było to jedyne prowadzenie gospodarzy w tym pojedynku. Od tej chwili do końca pierwszej połowy zespół z Mielca zdobył już tylko trzy bramki, a Nafciarze - 11.

Dobra obrona, kilka kontr i wysoka skuteczność pozwoliły zespołowi z Płocka wyjść na siedmiobramkowe prowadzenie (15:8) już do przerwy.

W drugiej połowie gra była dość spokojna, Nafciarze wygrywali różnicą 6-9 bramek. Skuteczny był zwłaszcza Niko Mindegia, który w Mielcu zdobył 8 bramek, w tym dwie z rzutów karnych. Wisła w tym sezonie wygrała w lidze siedem meczów, przegrała dwa i na razie zajmuje dopiero piąte miejsce. Wynika to jednak głównie z kilku zaległych spotkań.

Stal Mielec – ORLEN Wisła Płock 18:28 (8:15)

Wisła: Morawski – Dutra 1, Serdio 2, Toto 1, Komarzewski 2, Mihić 3, Daszek 4, Czapliński 4, Terzić, Mindegia 8(2k), Stenmalm, Krajewski 1, Szita 2, Vejin

Stal: Andelić, Witkowski, Wiśniewski – Ivanović 7, Kozanecki, Krupa 3, Wojdak 1, Krytski, Valyntsau 1, Korencki 1, Petrović 2, Monczka 1, Chodara, Wilk, Oliveira 2, Mochocki, Nowak.